Klient: Kasama Investments Sp. z o.o.

Zakres: 
Desk research analysis and Visual Communication Strategy
 | 
Zakres: 
Logo Design
 | 
Zakres: 
Brand Identity
 | 
Zakres: 
Typography
 | 
Zakres: 
Iconography
 | 
Zakres: 
Signage
 | 
Zakres: 
Wayfinding
 | 
Zakres: 
Brand Book
 | 

Rebranding marki MAGNOLIA PARK. Zakupy w inspirującym otoczeniu

Inspiracją do nowej identyfikacji wizualnej największego na Dolnym Śląsku centrum handlowego Magnolia Park były takie znane marki modowe premium, jak Louis Vuitton czy Fendi.

Rebranding Magnolii, rozkwit do nowej ery

Charakterystyczny pattern, będący podstawą nowego brandingu, został stworzony na wzór luksusowej tkaniny. Efekt ten osiągnęliśmy poprzez zastosowanie techniki zaczerpniętej ze sztuki. Pomysłem była nieograniczona ekspresja gestu malarskiego, dzięki czemu uzyskaliśmy ulotny i wyjątkowy stan mieszających się barw.

Nasza koncepcja przyniosła nam zwycięstwo w konkursie na logo i nowy system identyfikacji  centrum handlowego we Wrocławiu, które właściciel zdecydował się odświeżyć w związku z jego rozbudową i wprowadzeniem do oferty nowych luksusowych marek modowych.

Klient chciał podnieść prestiż obiektu, repozycjonować go i lepiej zwizualizować kluczowe wartości, takie jak: przyjazność, styl, nowoczesność, ale także familijny charakter.

Nowy logotyp miał być zaprojektowany w taki sposób, by był dobrze widoczny i działał skutecznie na różnych nośnikach: materiałach reklamowych i informacyjnych (lokalizatory, tablice wewnątrz, elewacja centrum).

Zaproponowaliśmy Klientowi podejście systemowe, czyli stworzenie spójnego systemu identyfikacji wizualnej, a nie wyłącznie samego logo. Podobnie, jak najbardziej skuteczne marki centrów handlowych na świecie: Mall of America, Selfridges, stworzony przez nas projekt działa w oparciu o zasadę total branding (myślenie systemowe). Minimalistyczny znak równoważy kolor i ekspresję patternu, dzięki czemu cały system identyfikacji jest lekki i nowoczesny

Klikając "Akceptuj", wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.