Klient: Netia SA

Zakres: 
Brand Identity
 | 
Zakres: 
Brand Strategy
 | 
Zakres: 
Corporate Identity
 | 
Zakres: 
Iconography
 | 
Zakres: 
Logo Design
 | 
Zakres: 
Typography
 | 
Zakres: 
Printed Materials
 | 

Rebranding marki NETIA. Rebranding = Rebraining

Dla Netii stworzyliśmy „total branding”, który jest tak otwarty, kreatywny i dynamiczny, jak progresywna jest dziś tylko branża telekomunikacyjna.

NETIA to jedna z największych firm telekomunikacyjnych w Polsce, która posiadała bardzo przestarzałą, mało wyrazistą i typowo "telekomunikacyjną" identyfikację wizualną. Po przeprowadzeniu analizy desk-research i opracowaniu strategii komunikacji wizualnej, zaproponowaliśmy całkowitą zmianę systemu identyfikacji marki. Efektem była radykalna rewizja sposobu myślenia klienta o swoim wizerunku. Proces ten został ostatecznie nazwany przez Netię "rebrainingiem".

Rebranding Netii

Naszym zadaniem był rebranding, dzięki któremu Netia miała być postrzegana jako nowoczesny i dynamiczny lider na rynku telekomunikacyjnym. Nowa identyfikacja wizualna miała również przyciągnąć młodych odbiorców.

Zanim zaczęliśmy pracę projektową, musieliśmy zrozumieć, czym jest dzisiaj telekomunikacja. Zdaliśmy sobie sprawę, iż jest to najszybciej zmieniająca się i najbardziej nieprzewidywalna branża. Przyglądając się portalom społecznościowym, zobaczyliśmy, jak wielka siła kryje się w pojedynczym człowieku, w jednostce. Zrozumieliśmy wówczas, że logo i cały system muszą właśnie to wszystko odzwierciedlać.

Chcieliśmy stworzyć formę wizualizacji Internetu i telekomunikacji, czyli wyrazić to, co niewidzialne i nieuchwytne. Tak powstały kropki, które symbolizują "atomy/cząstki Internetu". Zbiór kropek stanowi wizualizację tego, co dziś w komunikacji jest najważniejsze, czyli „social network". System identyfikacji wizualnej jest zbiorem pojedynczych punktów, które mogą tworzyć wszystko, jest wiecznie żywy, zmienny i otwarty.

To narzędzie pozwala nam łatwiej mówić o Internecie i łatwiej go pokazywać. Dzięki niemu możemy budować pozytywny, emocjonalny przekaz, który jest podstawą skutecznej komunikacji. Docieramy do odbiorcy poprzez total branding w bardzo zróżnicowany i nieoczekiwany sposób. Logo nie ma swojej stałej formy w tradycyjnym rozumieniu. Nie ma jednego sygnetu w stałej formie. Jest zmienny zbiór kropek, który komunikuje kreatywność i dynamiczny charakter marki.

Zbalansowany logotyp

Drugą część logo stanowi logotyp, który równoważy przekaz kropek poprzez swój poważny, techniczny font i wzbudza zaufanie.

Stworzony przez nas nowy język wizualny spełnił w pełni oczekiwania klienta. Badania potwierdziły bardzo pozytywny odbiór nowej identyfikacji oraz zmianę postrzegania firmy zgodną z założeniami. Projekt otrzymał liczne nagrody polskie i zagraniczne.

Klikając "Akceptuj", wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.