Klient: Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma

Zakres: 
Logo Design
 | 
Zakres: 
Brand Identity
 | 
Zakres: 
Typography
 | 

Rebranding marki ŻIH. Związek dwóch kultur

Misją Żydowskiego Instytutu Historycznego jest upowszechnianie wiedzy na temat dziedzictwa tysiącletniej obecności Żydów na ziemiach polskich i dbanie o spuściznę żydowską przechowywaną w archiwach.

Realizując zadanie zaprojektowania systemu identyfikacji wizualnej dla Żydowskiego Instytutu Historycznego (ŻIH), Centralnej Biblioteki Judaistycznej oraz Polskiego Słownika Judaistycznego, chcieliśmy wrócić do korzeni i uwypuklić znaczenie logotypów.

Znak Instytutu został oparty na symetrycznym układzie nazwy zapisanej w dwóch językach. Wskazuje to na nierozerwalny związek dwóch kultur oraz przeszłości z teraźniejszością.

W znaku Centralnej Biblioteki Judaistycznej lewą część zastępuje wzór graficzny, symbolizujący jej niezwykle bogaty księgozbiór.

W znaku Polskiego Słownika Judaistycznego typografię uzupełnia sygnet opatrzony znakiem "Aleph" w postaci zakładki - symbolu poszukiwania i pamięci.

Klikając "Akceptuj", wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.