Klient: MULTI POLAND Sp. z o.o.

Zakres: 
Logo Design
 | 
Zakres: 
Brand Identity
 | 
Zakres: 
Website Graphic Design
 | 
Zakres: 
Typography
 | 
Zakres: 
Brand Book
 | 

Rebranding marki FORUM LVIV. Rodzinne centrum we Lwowie

Projekt systemu identyfikacji wizualnej dla Forum Lviv realizowaliśmy w 2015 roku.

Identyfikacja nowego centrum handlowego we Lwowie była odpowiedzią na potrzeby lokalnego rynku na Ukrainie w okresie gospodarczych przemian. Nasza misja polegała na stworzeniu przyjaznego i rodzinnego wizerunku, pełnego pozytywnych elementów, który - zgodnie z briefem - miał budować bliskie relacje między marką a klientem.

Po dokładnej analizie dostępnych materiałów i przyjrzeniu się eklektycznej architekturze budynku, podjęliśmy decyzję, że nowa identyfikacja powinna łączyć dwie istotne cechy. Z jednej strony, musi emanować radością i być przystępna dla naszej grupy docelowej, ale z drugiej strony, powinna harmonijnie współgrać z nowoczesnym i wyrazistym otoczeniem architektonicznym.

W trakcie naszej pracy, korzystając z wiedzy nabytej od najbardziej renomowanych centrów handlowych na świecie, takich jak Mall of America czy Selfridges, oparliśmy naszą identyfikację na zasadzie total brandingu.

Wprowadziliśmy czarno-biały wzór, który nie tylko nawiązywał do świata mody, ale także nadawał naszej identyfikacji nowoczesnego i eleganckiego charakteru. Kluczowym elementem w systemie identyfikacji jest motyw zwierzęcy, który wypełnia kropkę w logo Forum Lviv oraz pojawia się na kluczowych materiałach reklamowych centrum.

Cztery wyraziste kolory, używane w systemie identyfikacji Forum Lviv, nadały mu przyjazny charakter rodzinny. Jednak w komunikacji kolory są wykorzystywane pojedynczo, co pozwala zachować prostotę i wyrazistość systemu. Nasz język wizualny opiera się na trzech podstawowych kolorach - czerwonym, niebieskim i żółtym, które mają swoje korzenie w historii architektury i sztuki. Do tego zestawu dodaliśmy kolor zielony, który wywodzi się z przestrzeni barwnej RGB odzwierciedlającej właściwości odbiorczych ludzkiego oka. Żywa kolorystyka oraz pełni energii ludzie przedstawieni na key visualach sprawiają, że cała identyfikacja jest przyjazna i atrakcyjna dla odbiorcy.

Logo, będące również efektem naszej pracy, opiera się na czarnej typografii, z wysuniętą kropką, wyróżniającą się nad literami i nadającą mu dynamiki, lekkości i nowoczesnego wyrazu.

W efekcie stworzyliśmy spójny i wyrazisty język wizualny, który oddaje atmosferę przyjazną dla rodzin, jednocześnie utrzymując elegancję i prostotę, które są kluczowe dla świata mody i pojęcia “lifestyle.


Centrum handlowe Forum Lviv zostało zwycięzcą w konkursie CEE Reatil Awards 2015 w kategorii Retail Project Large.

Klikając "Akceptuj", wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.