Klient: Polski Standard Płatności Sp. z o.o.

Zakres: 
Naming
 | 
Zakres: 
Logo Design
 | 
Zakres: 
Brand Identity
 | 
Zakres: 
Typography
 | 
Zakres: 
Brand Book
 | 

Nazwa i nowa identyfikacja marki Blik. LINK CLICK BLIK

Blik to innowacyjna usługa płatności mobilnych dostępna w Polsce i coraz bardziej popularna w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Dzięki niej użytkownicy mogą dokonywać szybkich i wygodnych transakcji finansowych za pomocą smartfona.

Nazwa "Blik" to dźwiękonaśladowcze słowo, którego zapis i brzmienie kojarzą się automatycznie z istotnymi dla marki pojęciami - „blisko”, „link” oraz „click”. Komunikują one ważne dla platformy wartości, takie jak: szybkość, dostępność, technologiczne zaawansowanie i łatwość użytkowania. Zgodnie z wytycznymi briefu stworzona przez nas nazwa jest polsko brzmiąca, a jednocześnie nie stanowi bariery fonetycznej dla obcokrajowców. Na poziomie podświadomym krótkie i łatwe w wymowie hasło nawiązuje do światła, refleksu i błysku komunikując przejrzystość dokonywanych transakcji.

Przemieszczenie kropki projekcie graficznym logo, z litery „i” nad literę „b”, symbolizuje mobilność i nieszablonowe podejście do płatności. Integralną częścią znaku jest biały obrys. Nazwa w zależności od potrzeb i możliwości technologicznych może być stosowana w wersji kolorowej, jak i biało-czarnej, na różnych tłach i w dowolnych rozmiarach. Bardzo prosta, jednoelementowa typografia jest czytelna w małej skali oraz podkreśla innowacyjność i łatwość obsługi.

BLIK jest unikalnym systemem na skalę światową, ponieważ pozwala uwolnić użytkownika od konieczności posiadania gotówki lub karty płatniczej. Powstał on przy współpracy sześciu banków. Obecnie z transakcji bezgotówkowych mogą korzystać klienci wielu innych instytucji i sklepów.

Klikając "Akceptuj", wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.