Klient: WIELTON SA

Zakres: 
Desk Research Analysis
 | 
Zakres: 
Logo Design
 | 
Zakres: 
Corporate Identity
 | 
Zakres: 
Typography
 | 

Nowa identyfikacja marki WIELTON GROUP. TOP 3 w Europie, TOP 10 na świecie

Mieliśmy przyjemność pracować nad identyfikacją wizualną dla Wielton Group, jednego z wiodących producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie i na świecie. Naszym celem było stworzenie unikalnego wizerunku, który wpisuje się w standardy globalnych gigantów motoryzacyjnych.

Sygnet Wielton Group opiera się na połączeniu inicjałów WG. Jego kształt symbolizuje przecinające się drogi i przypomina nachodzące na siebie stalowe tarcze. Ten dynamiczny i mocny znak odzwierciedla strategię marki, wyrażoną w słowach: "Razem osiągniemy wspólny cel, wykorzystując naszą różnorodność, otwartość i efekty synergii. Razem jesteśmy silniejsi niż każdy z nas osobno."

W logo zastosowaliśmy masywne, geometryczne liternictwo, które podkreśla siłę i stabilność marki. Detale w typografi zostały tak zaprojektowane by tworzyć z sygnetem spójną całość.

W procesie projektowania i budowania palety kolorystycznej inspirowaliśmy się wolframem. Pierwiastek ten, znany inaczej pod nazwą tungsten (z etymologii szwedzkich słów "tung" – “ciężki' i "sten" – “skała”), charakteryzuje się wyjątkową twardością, wytrzymałością i odpornością na ścieranie. Właściwości te stały się tutaj symbolicznym odniesieniem do solidności i niezawodności marki Wielton Group. Powstała tym samym paleta oparta na szarościach i odcieniach grafitu.

Layouty materiałów reklamowych wykorzystują zdjęcia przedstawiające motywy przecinających się autostrad widocznych z lotu ptaka i nawiązują do symboliki sygnetu. Charakterystycznym elementem systemu jest biała część layoutu z logo oraz komunikatem reklamowym. W identyfikacji wizualnej wykorzystujemy specjalny filtr na zdjęciach inspirowany barwami Ziemi. W niektórych rozwiązaniach graficznych zastosowaliśmy linearne obrysy skadrowanego sygnetu, dodając projektom elegancji i powagi.

Nowa identyfikacja wizualna Wielton Group komunikuje siłę, niezawodność i nowoczesność marki. Wykorzystując symbolikę przestrzennego znaku i grafitową paletę kolorów, stworzyliśmy wizerunek, który odzwierciedla pozycję firmy jako lidera na rynku motoryzacyjnym gotowego na przyszłość pełną innowacji i sukcesów.

Klikając "Akceptuj", wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.