Klient: MYECOLIFE Sp. z o.o.

Zakres: 
Logo Design
 | 
Zakres: 
Brand Identity
 | 
Zakres: 
Typography
 | 
Zakres: 
Social Media
 | 
Zakres: 
Illustrations
 | 
Zakres: 
Brand Book
 | 

Rebranding marki BioBazar. Targ z ekologiczną żywnością

Nowy język wizualny marki BioBazar oddaje klimat przedwojennej Warszawy. Inspiracją graficzną były dla nas szyldy sklepowe z tego okresu, charakteryzujące się ręcznym malowaniem i idącym za tym brakiem precyzji, widoczną fakturą tła (np. drewna lub metalu) oraz łączeniem różnej stylistyki typografii - fontów czy kerningów. System identyfikacji nawiązuje również do polskiej szkoły plakatu.

Typografia marki

Przekaz wzmocniły stare, warszawskie kroje pism. Bardzo charakterystyczny Apropal został połączony z fontem typu “pisanka” - o nazwie Tagger. Apropal oznaczał kiedyś w warszawskiej gwarze „drobnego cwaniaczka”, a obecnie tę nazwę nosi bezszeryfowy font powstały z inspiracji neonami przedwojennej Warszawy. Z kolei “Tagger” bazuje na warszawskich tagach, czyli napisach realizowanych na szybko flamastrem.

BioBazar to nowoczesny targ z ekologiczną żywnością, który znajduje się w Fabryce Norblina w Warszawie. Wcześniejsza identyfikacja w ogóle nie oddawała charakteru marki i nie nawiązywała do historii niezwykłego, odrestaurowanego miejsca, którego ceglane wnętrza nawiązują do industrialnego stylu z lat świetności Fabryki Norblina.

Logo marki

Wykorzystanie stylu malowania farbą w logo pozwoliło na wyróżnienie napisu „Bio”. Powstała również dedykowana paleta kolorystyczna. W nowym znaku wcześniejsza zieleń zastąpiona została bardziej stonowanym odcieniem i granatem, komponującymi się z żywymi akcentami kolorystycznymi w systemie.

Ze względu na to, iż w projektach graficznych przewidzieliśmy - poza ilustracjami - wykorzystanie zdjęć, kluczowym było znalezienie sposobu na ich dopasowanie do komunikacji. Stworzyliśmy specjalny “filtr”, którego inspirację stanowiły charakterystyczne barwy z filmów orwo. Wypracowany preset równocześnie schładza i wzmacnia kolory, przez co nadaje fotografiom odpowiedni klimat.

Klikając "Akceptuj", wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.