Klient: Leroy Merlin Polska Sp. z o.o.

Zakres: 
Naming
 | 
Zakres: 
Logo Design
 | 
Zakres: 
Brand Identity
 | 
Zakres: 
Typography
 | 
Zakres: 
Illustrations
 | 
Zakres: 
Website Graphic Design
 | 

Nazwa i nowa identyfikacja marki MAJSTERIA. Portal pośrednictwa usług

MAJSTERIA to serwis internetowy, poprzez który szybko i łatwo można znaleźć kontakt do wykonawców z różnych kategorii usług. Ich zakres jest bardzo szeroki - od prac związanych z budową, remontem czy naprawami, poprzez transport i motoryzację aż do zleceń obejmujących kulturę, edukację, urodę, finanse czy programowanie, IT.

Identyfikacja wizualna marki

Stworzona przez nas nazwa MAJSTERIA nawiązuje do kilku terminów, które na poziomie podświadomym mają kojarzyć się użytkownikom z pożądanymi wartościami i pojęciami. Na pierwszy plan wysuwa się skojarzenie z fachowcem, dobrym specjalistą od napraw i remontów, czyli “majstrem”. Kolejne terminy, które “podskórnie” wybrzmiewają w nazwie to “feria” i “galeria” czy “drogeria”. Pierwsze pojęcie odzwierciedla szeroki zakres kategorii i branż na portalu, w kolejnych - przyrostek “eria” sprawia, że nazwa mimowolnie kojarzy nam się z grupą obiektów oferujących różnorodne usługi, czy produkty.

Nowy portal, którego właścicielem jest LEROY MERLIN, odpowiada na współczesne potrzeby użytkowników oraz najnowsze trendy w zakresie wizerunku, nowych technologii, funkcjonalności UX i bezpieczeństwa.

Projekt logo bazuje na technicznym foncie, który ma odzwierciedlać solidność i wysoką jakość usług. Symbol śrubki kojarzy się wprost z remontem i naprawami, jako głównymi kategoriami usług na portalu. System identyfikacji opiera się na trzech kolorach - białym, czarnym i fluorescencyjnej zieleni. Barwy te nawiązują do palety kolorystycznej właściciela marki i komunikują komplementarność usług oraz możliwość ich łączenia z produktami i wiedzą LEROY MERLIN. Język wizualny MAJSTERII uzupełniają dwukolorowe ikony i zabawne, nowoczesne ilustracje.

Klikając "Akceptuj", wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.