Klient: WIELTON S.A.

Zakres: 
Desk Research Analysis
 | 
Zakres: 
Design Audit
 | 
Zakres: 
Logo Design
 | 
Zakres: 
Corporate and Brand Identity
 | 
Zakres: 
Typography
 | 
Zakres: 
Brand Book
 | 
Zakres: 
Iconography
 | 
Zakres: 
Brand Book
 | 

Rebranding marki WIELTON. Światowy lider producentów naczep

Historia rebrandingu Wielton: Inżynieria nowej tożsamości

Wielton to polska firma, która na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat stała się jednym ze światowych liderów wśród producentów naczep. Grupa Wielton rozwija własną myśl technologiczną, optymalizuje proces produkcyjny i wprowadza do niego nowości.

Od lat kluczowym znakiem graficznym reprezentującym firmę jest wielbłąd. Jednak, naszym zdaniem, jego wizerunek niewystarczająco odzwierciedlał dynamiczne zmiany zachodzące obecnie w korporacji i na nim skupiliśmy uwagę, pracując nad nowym logo.

W odróżnieniu od poprzedniego sygnetu, zaprojektowany przez nas wielbłąd został wykreślony geometrycznie za pomocą łuków i ostrych cięć. Nadaliśmy mu techniczny charakter, dzięki czemu przypomina silny i stabilny mechanizm, który poradzi sobie w każdych warunkach. Zrezygnowaliśmy również z towarzyszącej mu dotychczas obręczy, co umożliwiło lepszą ekspozycję znaku i symbolu wielbłąda.

W logo poza sygnetem zmodyfikowaliśmy także typografię i kolorystykę. Zastosowaliśmy proste, masywne liternictwo, które podkreśliło siłę i solidność marki. Zrezygnowaliśmy z żółtego, prostokątnego tła w znaku, a samej barwie nadaliśmy nowy, ocieplony odcień, który został wykorzystany w sygnecie i elementach systemu identyfikacji wizualnej. Z połączenia nowego, technicznie wykreślonego wielbłąda i mocnej typografii powstał znak, komunikujący pozycję firmy jako lidera na rynku.

Zaprojektowaliśmy również logo marki parasolowej, czyli Wielton Group, która należy do grona trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie oraz jest jednym z dziesięciu największych producentów w branży na świecie.

Klikając "Akceptuj", wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.