Klient: Jeronimo Martins Polska SA

Zakres: 
Naming
 | 
Zakres: 
Logo Design
 | 
Zakres: 
Packaging Design
 | 

Nowa identyfikacja i opakowania marki SEVEN FOR 7. Marka sportowa Biedronki

Zaprojektowaliśmy identyfikację wizualną marki własnej Biedronki, pod którą klient chciał sprzedawać bardzo szeroki asortyment produktów sportowych. Zakres prac obejmował wykreowanie nazwy, logo, opakowań oraz opracowanie manuala dla packagingu. Założeniem projektu było zbudowanie marki, która miała być kojarzona z profesjonalną marką sportową - wysoką jakością produktów, dobrym designem.

Wybrana nazwa SEVEN FOR 7 mieści się w trendzie nazw alfanumerycznych, co ułatwia jej zapamiętanie, ale również wpisuje się w kategorię sportową poprzez wykorzystanie cyfry 7. Nazwa jest jednocześnie dobrze dopasowana do szerokiej grupy docelowej klientów Biedronki.

Zaprojektowane przez nas logo ma charakterystyczny, nowoczesny i dynamiczny kształt. Jednocześnie osadza markę w kategorii brandów sportowych. Jest podstawą do zbudowania mocnego sygnetu - elementu graficznego, który może występować niezależnie podobnie jak „swoosh” firmy Nike.

Stworzyliśmy systemowe rozwiązania budujące impaktowość na półce. Kody kolorystyczne pomagają w identyfikacji konkretnych grup produktowych. Projekty opakowań zbudowane są na siatce ułatwiającej kreację kolejnych opakowań. Na części produktów umieszczone są dynamiczne sylwetki sportowców (np. stroje sportowe), na innych znajdują się packshoty (np. rower stacjonarny), a do małych opakowań został wypracowanych charakterystyczny system ilustracji. Manual, który opracowaliśmy, pozwala klientowi samodzielnie tworzyć nowe opakowania w różnych formatach dla szerokiego asortymentu produktów.

Klikając "Akceptuj", wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.