Klient: Alior Bank S.A.

Zakres: 
Naming
 / 
Zakres: 
Logo Design
 / 
Zakres: 
Brand Identity
 / 
Zakres: 
Typography
 / 
Zakres: 
Signage
 / 
Zakres: 
Brand Book
 / 

Nazwa i nowa identyfikacja marki RBL_. Co-working i nowe technologie

RBL_ to dość specyficzny projekt obejmujący stworzenie nazwy oraz systemu identyfikacji wizualnej dla przestrzeni coworkingowej i działalności z zakresu nowych technologii dla ALIOR BANK.

Nazwa RBL_ jest skrótem od angielskiego słowa REBEL. Wyraża ideę podejmowanych przez korporację innowacyjnych działań w dziedzinie FinTech i odzwierciedla strategię “cyfrowego buntownika” przyjętą przez bank na lata 2017-2020.

System identyfikacji RBL_ opiera się na zderzeniu dwóch rzeczywistości – świata technologii i świata kreatywnego buntu. Ten pierwszy reprezentuje czarna, techniczna typografia, którą cechują laboratoryjna sterylność oraz porządek nasuwający skojarzenie z oznakowaniem nowoczesnej stacji badawczej czy informatycznym kodowaniem. Ta rzeczywistość zderzona została ze światem kreatywnego buntu – myśleniem poza ramami, wyrażonym dynamicznymi śladami czerwonego spreju, nazywanego w identyfikacji motywem graficznym.

Kluczowa i wyjątkowa dla systemu identyfikacji RBL_ jest autentyczność czerwonego spreju, który został użyty w sposób dosłowny.

Klikając "Akceptuj", wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.