Klient: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Zakres: 
Website Graphic Design
 | 
Zakres: 
Iconography
 | 
Zakres: 
Infographics
 | 
Zakres: 
Brand Book
 | 

Projekt graficzny strony internetowej Film Commission Poland. W polskim wydaniu

Polska kinematografia jest znana i doceniana na rynku międzynarodowym. Promocją znaczącego filmowego dorobku, który stanowi ważną część kultury naszego kraju, zajmuje się od 2005 roku Polski Instytut Sztuki Filmowej. W 2021 roku wychodząc naprzeciw globalnym trendom, PISF podjął działania, aby poprzez stronę Polskiej Komisji Filmowej, ułatwić zagranicznym podmiotom zapoznanie się z możliwościami współpracy z polskimi twórcami oraz nawiązanie z nimi kontaktu.

Projekt graficzny strony - nowa odsłona marki

Nowa strona Film Commission Poland miała być nie tylko funkcjonalna pod kątem technologicznym i UX, ale przede wszystkim atrakcyjna wizualnie. Chcieliśmy, aby projekt graficzny podkreślał kreatywność polskiej branży filmowej i jednocześnie zawierał elementy charakterystyczne dla naszej kultury i kinematografii. Dobór kolorystyki (w szczególności biało-czerwonej), typografii (font Lato zaprojektowany przez polskiego projektanta), składowych patternu (ikony nawiązujące do polskiej historii, architektury i przyrody) oraz wykorzystane filmy i zdjęcia nadają stronie polskiego charakteru i komunikują lokalne akcenty w nowoczesny i subtelny sposób.

Klikając "Akceptuj", wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.