Klient: PZ Cussons

Zakres: 
Logo Design
 | 
Zakres: 
Structural Design
 | 
Zakres: 
Packaging Design
 | 

Logo i opakowania marki E. Z PRL’u do gospodarki rynkowej

Z przymrużeniem oka możemy powiedzieć, że sami również przyczyniliśmy się do dekomunizacji Polski. Nadaliśmy bowiem „kapitalistyczny" wizerunek pamiętającej jeszcze czasy wczesnego Gierka rodzimej marce „E". W znacznym stopniu dzięki zaprojektowanej przez nas linii nowoczesnych opakowań, proszki do prania i inne produkty z logo „E" pojawiły się w sprzedaży w dużych sieciach handlowych i weszły na stałe do ich oferty. Proszki „E” zanotowały wtedy rekordowy wzrost sprzedaży.

Głównym fundamentem konstrukcji nowych opakowań, spajającym całą markę „E", był eliptyczny wir zastosowany w projekcie proszków do prania. Oryginalny, nowoczesny kształt opakowania zdecydowanie wyróżniał produkt na półce.

Zaprojektowana przez nas linia opakowań płynów była spójna z linią proszków zarówno w zakresie designu etykiety, jak również w zakresie projektów strukturalnych butelek i w znacznym stopniu przyczyniła się do ekspansji rynkowej tej kategorii.

Opakowania te wyróżniały się również soczystymi pantonowymi kolorami. Drukarze twierdzili, że osiągnięcie w druku pożądanego przez nas efektu jest niemożliwe. Jednak finalnie udało się wydrukować etykiety zgodnie z naszymi założeniami.

Jedna z tych „niedrukowalnych" etykiet zdobyła nagrodę za jakość druku w międzynarodowym prestiżowym konkursie branży poligraficznej.

Po kilku latach zrewitalizowaliśmy nasze opakowania oraz przeprowadziliśmy lifting logo, które odświeżyliśmy i dostosowaliśmy do pozycji marki „E” na rynku.

Klikając "Akceptuj", wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.